Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

Hvězda KCM Rally - JAN BRICH

28. září 2013 v 22:12 | Jenda |  Rozhovory
Výběr hvězdy závodu v prvním podniku byl docela snadný. Celá redakce se shodla na jednom jménu. Po skvělém výkonu a velkému náskoku na druhého v pořadí si toto ocenění jednoznačně zasloužil vítěz dvoukolek Honza Brich!

Kdy jsi poprvé hrál RBR?
Nooo tak to už je hodně dávno. Myslím, že to bylo někdy v roce 2008. Začal jsem hrát rally školu a později i závodit s Corollou. Vše se odehrávalo na šipkách.

Debut v Team Rally (rok, vůz, tým):
Memoriál Colina McRae 2012, Ford Fiesta S1600, HSF rally team

Kdyby existovaly sudičky, co myslíš, že ti nadělily do kolíbky?
Zručnost, vytrvalost a špetku dravosti.

Rozhovor

- Jak si se dostal k závodění na pluginu a do HSF rally teamu?

K závodění na pluginu mě přivedl Filda Strahal se kterým jsem brázdil tratě již offline. Bez jeho pomoci bych na pluginu nehrál. Pomohl mi s instalací a se vším, co se kolem toho točí. Do týmu HSF mě přivedl jeho manažer Tomáš Mikl skrze RC Rally.

- Vzpomínáš si na svůj první závod TR? Jaké si tenkrát zažíval pocity?

Prvním podnikem byl Memoriál Colina McRae 2012. Byl jsem hodně nervozní, abych neudělal zbytečnou chybu. Nervozita po chvilce opadla a já jsem si dojel pro krásné 3.místo po první etapě. Co se stalo ve druhé etapě nemám tušení.

- Jaké byly přípravy na KCM Rally a jak sis na ni věřil?

Od června jsem vůbec nejezdil. Po problémech a výpadcích hry jsem na RBR zanevřel. Takový impuls byly nové tratě, za což bych chtěl moc poděkovat Vašku Korálovi. Projel jsem si všechny tratě a byla to naprostá paráda. Na KCM jsem se začal připravovat přibližně týden před začátkem samotného závodu. Většinu RZ jsem projel 1-2x. Věděl jsem, že konkurence bude velká, a tak jsem do toho ze začátku hodně šlapal. Po pár RZ jsem si vyjel slušný náskok což mě vedlo k lehkému zklidnění. Před závodem jsem přemýšlel nad podiovým umístěním, nečekal jsem ,že bych mohl vyhrát s takovým náskokem.

- Co si myslíš, že rozhodlo o tvém vítězství s tak velkým náskokem na druhého v pořadí?

Rozhodující byl čas na Loch Ardu. Vše se tam zlomilo, já se zklidnil a jel bez problému první etapou až na jednu velkou chybu na mlýnkách.

- Udělal jsi během závodu nějakou chybu, která mohla ohrozit tvé vedoucí postavení na čele závodu?

Moje jediná velká krize přišla na RZ9 Mlynky. Na chvilku jsem ztratil koncentraci, a měl jsem obrovské štěstí. Asi 800m před cílem jsem zavadil o břeh který mě rozhodil a já se řítil bokem mezi stromky, které mi vesele uhýbaly z cesty. Ty co neuhly, tak mě jen postrašily.

Na Honzův výlet mimo trať na RZ 9 se můžete podívat v následujícím videu.

- Po tak skvělém výsledku se těšíš na domácí podnik. Jaké si na něm budeš dávat cíle a čeho bys rád dosáhl v celé sezóně?

Na domácím podniku bych rád bojoval o top3 a hlavně dokončil rally. Loni jsem vypadl po zbytečné chybě na Liptákovu. V této sezonně bych rád bojoval o bednu a vybojoval pro týmy co nejlepší výsledek.