Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


KCM Rally - Rozhovor s Karlem Novým

14. září 2013 v 2:30 | -Vicky- |  Rozhovory


- Jaké změny proběhly v týmu před sezonou - personální, ve vozovém parku, v týmových barvách?

Nejdříve bych pozdravil všechny slušné a poctivé virtuální závodník, kterých je určitě většina.
V našem týmu proběhla první změna vlastně ještě před koncem minulé sezony. Tou změnou bylo moje ukončení aktivní činnosti v RBR. Jak možná víte, věnuji se stavbě modelů pro závodníky, týmy i sběratele, a na RBR nezbývá čas. V současnosti jsem sice stále manažerem týmu, ale spíše už jen takovým tichým v pozadí. Veškeré dění v týmu organizuje Vlasta Válek.
Další změny následovaly v krátkém sledu, když o uvolnění požádali David Hrbáček a Maty Honzek. Po odchodu dvou týmových hvězd se tým zcela logicky dostal do určité "křeče" a dlouho nebylo jasné, zda se vůbec dalšího ročníku TR zúčastní. Do startu nám zbývá již jen několik dnů a stále ještě není kompletně uspořádané obsazení. I můj start v domácí soutěži lze považovat pravděpodobně za ojedinělý

- Jaké jsou ambice týmu pro sezonu TR 2013?

Jak jsem naznačil v předchozí otázce, tým vstupuje do poháru bez výrazných ambicí. Všichni mají volnou ruku a teprve první závody ukáží, kdo na tom jak je.

- Proč padla volba termínu a povrchu domácí rallye právě na vybraný?

Tím, jak jsem se přestal RBR aktivně věnovat, přestal jsem sledovat i většinu dění kolem. Zaznamenal jsem až aktivní zapojení Vaška Korála do inovace, oživení pluginu a zhruba v té době mi zavolal Michal Šenk, zda KCM bude pořádat tradiční Memoriál Colina Mc Rae. Přiznám se, že jsem chvilku váhal, ale pak na pořadatelství kývl. Proč v tomto termínu? Tím, že díky Barum rally a Michalově dovolené byl posunutý termín startu prvního podniku TR 2013 to tak nějak logicky vyplynulo a MCR se tak stal součástí poháru. Startující tak sice přijdou o jeden volný podnik, který vždy naznačil rozložení sil, na druhou stranu se pojede opravdu naostro. Stavba tratě vycházela z úplně prvního ročníku tohoto závodu, jen nás starostové některých obcí nepustili na své území a tak jsme rally částečně přesunuli do jiných lokalit.

- Co myslíš, že bude rozhodovat o úspěchu či neúspěchu soutěžících na vaší rallye?

Právě nové RZ mohou mít na výsledky velký vliv. Jezdci je ještě tolik neznají a jejich náročnost si v ostrém tempu takto dlouhé rally budou moci mnohdy ověřit poprvé. Je rozdíl, zda na daném úseku jezdec pouze testuje, anebo je stejný úsek zařazen jako jedna z RZ dlouhé sekce. Naštěstí nám meteorologové hlásí většinou příznivé podmínky, jen úvod soutěže bude poznamenán deštěm.

- Je skladba trati nějak speciálně přizpůsobena domácím borcům a od koho z nich očekáváš nejvýraznější výsledek?

smích - ne, není. Ani jedna ze soutěží nebyla přímo stavěna na tělo někomu z týmu. Tým mi v tomto nechává zcela volnou ruku a já se snažím poskládat soutěž tak, aby byla pro jezdce i mě zajímavá a zároveň náročná. Samozřejmě se v tom odrazí i oblíbenost/neoblíbenost některých konkrétních RZ. Jedinou výjimkou je letošní nezařazení okruhu v Sosnové na závěr soutěže z důvodů problému s touto tratí naší jezdecké manželské dvojice.
Na závěr bych rád poděkoval za rozhovor a popřál všem účastníkům KCM Rally Memoriálu Colina Mc Rae pěkný sportovní zážitek.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama