Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Carlsbad Rally - Rozhovor s Tomášem Vítou

25. října 2013 v 23:12 | -Vicky- |  Rozhovory- Co vedlo k rozhodnutí znovuobnovit Carlsbad a nepokračovat v projektu Fusion Rally Teamu?

Všechno to byla blesková akce, kterou nejspíš hlavně inicioval otec (Pavel Víta) a Ferry (František Valenta). Během jednoho dne se nějak dali do řeči, a stihli i obtelefonovat pár bývalých členů CRT nebo nové naděje, a když zjistili, že by do toho většina šla, tak mě za mými zády pasovali managerem. Nezbylo mi než kývnout. Viděl jsem v tom novou motivaci, která při působení ve FusionRacing nějak upadala a šlo to vidět i na ostatních, protože už chtěli s RBR skončit a nebyli vůbec aktivní. Nyní jezdíme jen jako parta, která se dobře zná osobně a schází se dohromady i mimo dění RBR. To bych viděl jako hlavní důvody já…

- Co zůstalo z původního personálního složení Carlsbadu a týmových barev a co prošlo restrukturalizací?

Z původního CRT nás zůstalo nebo se k RBR vrátilo asi kolem 10 lidí. A těsně před sezónou se nám povedlo přivést zbytek členů pro plné obsazení všech tříd v TR. Co se týče týmových barev tak zůstaly nezměněny. Dominuje oranžová s černou. Jen se lehce upravily a doladily skiny pro novou sezónu.

- Jaké jsou ambice týmu pro sezonu TR 2013?

Dobře se pobavit a pořádně povozit (ideálně dojet všechny RZ do cíle) :-D Jak dopadneme na konci sezóny je ve hvězdách. Můžeme jen překvapit, což je asi dobře.

- Proč padla volba termínu a povrchu domácí rallye právě na vybraný?

Sněhová rally co jsme vždy měli, byla již obsazená (mně nikdy vůbec neseděla), tak jsme váhali co dál. Byl nám nabídnut právě tento termín. Šotolina se většině teamu zamlouvala, tudíž jsme jen lehce prodiskutovali skladbu, kterou jsem předložil před ostatní čeleny, a na kterou se všichni můžete těšit.

- Co myslíš, že bude rozhodovat o úspěchu či neúspěchu soutěžících na vaší rallye?

Jelikož jde o RZty, které všichni moc dobře znají ze základu RBR (až na pár vyjímek), všichni se budou snažit jet ještě rychleji než na nových RZ, které asi nemá většina tak najeté. Proto si myslím, že vyšší rychlost na známých tratích povede k více chybkám, rozhodovat tedy určitě bude počet a následky chyb na rychlých úsecích.

- Je skladba trati nějak speciálně přizpůsobena domácím borcům a od koho z nich očekáváš nejvýraznější výsledek?

Asi ne. Většina členů teamu dovedou zajet to svoje na kterémkoliv povrchu. Nejvýraznější výsledek očekávám od kluků v A8 kde Hofi je velmi rychlý, a solidní rychlostí a spolehlivostí ho doplňuje Ferry. Další výrazný výsledek čekám od obou kluků v S1600, kteří jsou zatím v teamech první. Ferda (Pavel Steiner) zatím vede, a Hanes (Jan Brablec) ho s odstupem času a výsledky snad dožene.

Všem přeji příjemné svezení na CARLSBAD Rally.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama