Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


HSF Rally preview

4. října 2013 v 1:15 | Jenda |  Reportáže
Druhý závod v kalendáři TEAM RALLY 2013 si vzal na starosti zkušený tým HSF, respektive jeho manažer Tomáš Mikl. Soutěž se uskuteční na tratích, které se osvědčily při loňském ročníku, ale také nás zavede na některé nové úseky, které HSF dokázalo najít v okolí Slušovic a Fryštáku.Rally se uskuteční na dvaceti čtyřech "erzetách" tradičně rozdělených do dvou etap. Každá z nich bude mít přesně polovinu RZ, tedy 12. Celková délka závodu je 186,4 kilometrů což znamená, že na jezdce čeká o nějaký ten kilometr navíc oproti prvnímu závodu. Tentokrát se ovšem celá soutěž uskuteční na asfaltovém povrchu a to jak na klasicky uskákaném českém, tak krásně rovném francouzském.

První etapa odstartuje už v neděli ráno a její složení je téměř totožné jako v loňském roce. Jsou pouze jinak umístěny servisní zóny a předposlední test se neodehraje na okruhové zkoušce v okolí obce Strýčkovy, ale na úplně novém technickém úseku, který měří téměř 13 km. Je celkem pravděpodobné, že v první etapě se bude lámat chleba právě zde. Na závěr bude jezdce čekat divácky vděčná paralelní zkouška.

Druhá etapa je oproti loňskému roku hodně pozměněna. Je celá složena z čistého asfaltu francouzského typu a zavede nás do přilehlých valašských kotárů. Zde budou rozdíly mezi posádkami nejspíše jen vteřinové a možná i desetinkové. Tato etapa je stejně jako první rozdělená do třech sekcí, mezi nimiž jezdci dvakrát na 30 minut navštíví své týmové mechaniky.


Meteorologický tým očekává o trochu horší podmínky než v prvním závodě. V první části si ovšem jezdci užijí jasného počasí a nebudou muset použít jiné pneumatiky než slicky. V noci mezi etapami se ovšem spustí z nebe silný déšť, který může jezdce potrápit i v první sekci druhé etapy. Spíše to ale vypadá, že už pršet nebude a cesty budou postupně osychat.

A jak to bude s favority v jednotlivých třídách?

WRC: Největší šanci na vítězství má určitě Pavol Spišák. Ten si bude chtít určitě spravit chuť po loňském nezdaru, když zde skončil až na 26. místě v této třídě. Situaci mu bude chtít znepříjemnit David Kučera (Iridium). Ten sice jede se starším Peugeotem 206 WRC 03, ale rychlost mu nechybí. Navíc si potřebuje napravit reputaci po prvním závodě této sezony. Těmto dvěma jezdcům se pokusí sekundovat Martin Ptáček (Iridium), Petr Tauš (FRT), Jan Mořkovský (NEXUS), Maty Honzek (IF, loni 1.místo v kategorii A8 na HSF Rally) a možná i další.

N4: V této třídě se jistě budou chtít vytáhnout domáci jezdci týmu HSF, konkrétně Tomáš Mikl a Adam Nezval, ale mezi největší favority jistě patří vítěz minulého závodu a druhý muž loňské HSF rally ve třídě WRC, David Hrbáček (Iridium). Samotný jezdce vidí svoje šance následovně: "Na HSF rally se určitě moc těším. Skladba trati by mi měla vyhovovat až na Semetíny. Auto máme dobře připravené tak snad vše klapne. Rád bych zopakoval výsledek z minulé rally, zvlášť když jsem nominovaný na týmové body. Ovšem všichni začínají od nuly, tak uvidíme, jak se bude celá soutěž vyvíjet. Přeji všem hodně štěstí." Mezi kandidáty na stupně vítězů ale patří i duo IF motosportu, které tentokrát nominovalo druhého muže této třídy v prvním závodě Míru Sudického a loňského celkového vítěze produjčních vozů Lukáše Valentu. Závodit ovšem určitě nezapomněl Kamil Váňa (FRT). Kamil zde byl v loňském roce na druhém místě a tak na tento výsledek jistě bude chtít navázat.


S2000: Tato třída už má několik let jasného favorita pro každý závod. Tím je druhý z rodu Spišáků, Štefan (FRT). V loňské sezoně vyhrál všechny závody ve kterých odstartoval a na stejné vlně začal i v letošním roce, když s přehledem opanoval KCM Rally. Že se v této třídě závodí až o druhé místo, ale vůbec nesnižuje náboj soubojů, spíše naopak. Je hned několik jezdců, kteří mají šanci urvat místo na stupních vítězů. Patří sem Štefanův kolega Víťa Drábek, duo NEXUSu Milan Ostrovský a Jan Morávek, dvojice IF motosportu Lukáš Večeřa a Jiří Frištenský, který možná mnohé zaskočil svoji rychlostí v nové třídě. Zapomenout ale nesmíme ani na jezdce Iridia, Jana Kryglera a nově Marka Petera. Oba se shodně posadí do Fabie S2000 Evo 2. Hodně zajímavé bude také sledovat jezdce CRF týmu, tedy Dalibora Rafaje a Lukáše Zbranka. Ti se velice dobře prezentovali v KCM Rally a všechni budou jistě napjati, jestli nasazené laťku dokáží udržet.

S1600: V této třídě se po odchodu Karla Kuncla a Karla Nývlta (Generation) do "závodnického důchodu" a Jakuba Hoffmanna do jiné třídy uvolnilo hned několik postů na stupních vítězů. Není zde nikdo, kdo by byl jasným favoritem na vítězství. Určitě se o něj ale popere domácí Jan Brich. Vítěz této třídy na KCM Rally a historicky první držitel titulu Hvězda Rally, by rád vystoupal na stupně vítězů i na domácí půdě. Zabránit se mu v tom pokusí určitě Michal Streit (FIST), který už sice jezdí pouze pro zábavu, ale rychlostně stále stačí špičce této kategorie. Navázat na druhé místo z loňské HSF rally bude chtít Jan Kandler (IF, bez nominace). Také další dva členové IF motosportu mají šanci bojovat o místa nejvyšší. Konkrétně Michal Nodes a Tomáš Uher. Hlavně Tomáš je na asfaltu hodně rychlý a pokud neudělá žádnou vážnější chybu, bude jedním z aspirantů na vítězství. Vyhlídky na přední umístění má také Jan Brablec a Pavel Steiner, kteří reprezentují obnovený tým Carlsbad. Určitě se ale také vyplatí sledovat vždy rychlého Lukáše Útratu a Jana Resla z Iridia.

A8: V dnes již skoro historické třídě patří k největším favoritům Jakub Hoffmann (Carlsbad). Ten se pro tuto sezonu rozhodl přejít do Fordu Escort a získat pro sebe titul v kategorii A8. První závod se mu příliš nepodařil a tak bude chtít na asfaltových tratích HSF Rally vše napravit. Mnoho jezdců se ale bude snažit Hoffimu překazit radost z vítězství. Počítat se musí s Jirkou Jarotkem (Montek), který zde v loňském roce dokázal zvítězit v kategorii WRC. K jezdcům pomýšlejícím na přední příčky se dále řadí oba jezdci IF motosportu ve složení Jirka Jaroševský a Ondřej Babák. Oba též mají co napravovat po nepovedené KCM Rally. Do širší špičky v tomto závodě jistě bude patřit také jezdec domácího týmu Vašek Šourek. Vašek se ve většině RZ první etapy bude doslova pohybovat po vlastní půdě. Zkoušky totiž zná jako své boty. Zajímavé také bude sledovat novou dvojici u FRT, tedy Reného Dohnala a navrátilce na tratě TR Jana Kundláka.


Na závěr popřejme všem jezdcům hodně štěstí a pevnou ruku při krocení svých virtuálních miláčků.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Frišťa Frišťa | 4. října 2013 v 7:49 | Reagovat

Díky chlapi, pěkné počtení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama