Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Hvězda HSF Rally - JAN RESL

16. října 2013 v 8:35 | Jorge |  Rozhovory
Ve druhém závodě už výběr Hvězdy rally tak lehký nebyl. V úvahu padalo více jmen například vítězě soutěže Davida Kučery nebo Karola Grančaie. Nakonec po pečlivém výběru vzešel vítěz opět ze skupiny S1600 - tentokrát Jan Resl z Iridia. Při svém prvním startu v této nelehké kategorii dokázal zvítězit a v absolutním pořadí proháněl i své bývalé soupeře s vozy S2000.

Autor : Lukáš Večeřa


Krátký dotazník


Věk: 28

Bydliště: Otrokovice

Koníčky: Sport (in-line brusle a kolo aktivně, rally, basket, hokej, fotbal pasivně), RBR

Zaměstnání: rozvoz piva po zlínském kraji

Kdy jsi poprvé hrál RBR?
Hned po vydaní na game padu a PS2, ovšem s volantem a pluginem je to o něčem jiním :-)

Debut v Team Rally (rok, vůz, tým):
10. závod TR 2007 Tuning SK Rally, Subaru Impreza N12, Iridium RBR Team

Kdyby existovaly sudičky, co myslíš, že ti nadělily do kolíbky?
Tak to nevim :-D


Rozhovor

- Honzo, první závod s S1600 a hned první místo. Jak to, že ti předohrab tak sedl?

Nikdy mi nedělalo problém přeskakovat z auta do auta, přesto si nemyslím, že by mi předohrab nějak zvlášť seděl. Až šotolina ukáže, zač je toho předohrab :-D

- V komentáři po první RZ ses zmiňoval, že nebudeš bláznit, protože je soutěž zrádná. Vyprovokovali tě k takovému výkonu soupeři, nebo sis jel jen to svoje a stačilo to?

Zrádné to bylo, hlavně ta první etapa, tak jsem opravdu nebláznil a jel si svoje tempo. Samozřejmě byly rzty, kde jsem si věřil víc a tak jsem trošku přidal, ale třeba takový Semetín, tam jsem to opravdu moc nehrotil.


- Jel si druhou etapu tak rychle nebo Tomáš Uher tak zvolnil?

No, protože jsem téměř před závodem netestoval, netušil jsem, jak na tom kdo ze skupiny bude. Například že bude Tomáš Uher na Semetínech tak rychlý, to mě opravdu zaskočilo. RZty a předpověď na druhou etapu mi vyhovovaly. Mokrý asfalt můžu a tak jsem to zkusil. A popravdě, jak mě zaskočil Tomáš na Semetínech, tak mě zaskočil i na mokru, kde ztrácel překvapivě dost, takže jsem zase nějak moc do rizika jít nemusel.

- Udělal si během závodu nějakou chybu, která mohla ohrozit tvé účinkování v HSF Rally? Něco na prvním Semetíně?

Ano, jeden nepřijemný moment jsem měl, když mi to ustřelilo v mírné zatáčce v lese na prvním Semetíně asi kilometr před cílem. Ale neřekl bych, že to byla chyba, spíš to připisuju nedokonalosti fyziky. Stáva se mi to tam v 50 procentech, ať tam jedu, jak tam jedu. Naštěstí jsem rychle zareagoval a auto se nějak srovnalo. Jinak ale nebylo nic a auto se jen leštilo v servisech :-)


-Jak se těšíš na nadcházející šotolinovou soutěž, co od ní očekáváš?

No, Carlsbad na šotolině je docela nezvyk, takže jsem zvědavý, co nám pořadatel přichystá za tratě. Určitě se na ně ale těším a doufám, že se zase zapojím do boje o čelo. Očekávám veliký atak IRIDIUM RBR Teamu.

-Jaké máš cíle pro letošní sezónu?

Chci hlavně vyhrát s IRIDIEM absolutní vítězství v TR13 v týmech. U sebe bych byl nadšený z umístění v top 3 a i top 5 by byla pěkná. Ovšem soupeři jako např. Steiner, Barvík, Brich, Streit, Uher, Nodes, Kandler a kolega Útrata, nebudou mít asi o moc jiné ambice, takže se bude bojovat o každý metr tratě. A to ještě nejede hvězdné duo z Generation týmu Nývlt s Kunclem, to by teprve bylo.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama