Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Hvězdy Montek Rally - Tomáš Mikl a Ota Pasker

27. listopadu 2013 v 20:57 | Jorge |  Rozhovory
Právě odjetá Montek rally je jednou z nejtěžších soutěží poháru TR a velmi těžký byl i výběr hvězdy rally. Dalo by se zmínit několik jmen. Jirka Jarotek, vítěz skupiny A8, Maty Honzek a jeho první bedna ve WRC, Ondra Babák, který i přes náročnou operaci a s bolestmi dokončil na stříbrné příčce, na krásném čtvrtém místě v předohrabech finišující Zdeněk Klíma, samozřejmě Pavol Spišák a mnoho dalších. Nejvíce si nás však získal těsný souboj o zlato ve skupině N4 mezi Tomášem Miklem a Otou Paskerem. Jejich boj byl ozdobou soutěže a proto redakce uděluje tento titul oběma závodníkům.


autorem diplomů je opět Lukáš Večeřa


Tomáš Mikl


Věk : 32 let

Bydlište : Malenovice

Koníčky : Horská kola, RC modely, rally, dcera

Zaměstnání : Správa obchodních databází pro Eshopy

Kdy jsi poprvé hrál RBR?
2004

Debut v Team Rally (Rok, vůz, tým)
2007 - Montek Rally, Škoda Fabia WRC 05, HSF rally team

Kdyby existovali sudičky, co myslíš, že ti nadělily do kolíbky?
Dělat věci na poslední chvíli, být pečlivý o věci, které mi patří, dochvilnost, trpělivost.


Rozhovor

-Tomáši, gratulace ke zlatu. Čekal si něco podobného před startem Montek Rally?

Věděl jsem, že když pojedu hlavou bude šance bojovat o bednu, David Hrbáček jede úplně jinou ligu, ostatní kluci jsou taky rychlí, takže záleželo kdo to pošle do lesa a kdo to ustojí a v jakém tempu.

-Patří montekland k tvým oblíbeným?

Díky rokům stráveným na originálních rz USA vím co a kde přijde, takže je potřeba přizpůsobit rychlost stromům kolem trati. Montekland je povedená úprava a vždy se mi na těchto tratích dařilo.

-Nešlo si nevšimnout skvělého souboje s Otou, musel si jet naplno, nebo sis ho jen mazácky hlídal?

Po první etapě Ota vedl o 6s, chtěl jsem bednu a tak jsem podle toho rozjel druhou etapu, stahl jsem Otu a vypadalo to dobře, pak mi vše na Lernovci vrátil a zase tam bylo 6s, to jsem mu na 18rz vratil a stahl jeho náskok, pak to bylo vyrovnané, řekl jsem si pokud mi vyjde Lernovec 2 (21rz) tak to zkusím, tam jsem to udržel a bylo jasné, že rozhodne poslední rz-ta. Věděl jsem, že je v cíli, ale na čas se nedíval, zkusil jsem to jet na plno i za cenu kotrmelce, těsně to vyšlo a měl jsem velkou radost, super pocit. Děkuji mu za krásný souboj, vyprovokoval mě k závodění a věřím, že mi to letos ještě vrátí. V cíli jsem pak čekal na Davida jak dopadne a věřil, že by to mohlo vyjít pokud udělá chybu, což se stalo a já po letech slavil vítězství.

-Udělal jsi nějakou větší chybu během rally?

Na mokru jsem jel až moc opatrně, jinak jsem měl rally, kde jsem neudělal žádnou chybu.

-Jak se těšíš na první sníh?

Moc, jak france snow mod tak klasický sníh mám rád od začátků RBR, těším se na Sikakamu, je to zábavná rz, když vyjde hned na začátku, tak je to parádní svezení až do konce rz.


Ota Pasker


Věk : Čerstvých 40

Bydlište : Kolínec, okr. Klatovy

Koníčky : RBR, hraju amatérský hokej, horské kolo, spolutrénuju fotbalovou přípravku, lyže

Zaměstnání : skoro 20 let pomáhám a chráním, tedy Policie ČR, na malém oddělení v Kolinci.

Kdy jsi poprvé hrál RBR?
Poprvé jsem hrál RBR téměř ihned po jejím vydání. I když jsem v jedné tehdejší recenzi četl, že se to dá jezdit jen s volantem, mrskal jsem to na klávesnici. Až začátkem roku 2009 mě kolega v práci zbláznil do online závodění za svůj tým, pár měsíců na to jsem pořídil svůj první volant. Teprve loni mi ježíšek nadělil top volant.

Debut v Team Rally (Rok, vůz, tým)
První závod Team Rally jsem odjel v roce 2009, byla to S.A.D.A.C Rally a skončil jsem 356, tedy jasně poslední :-D. Po celou dobu mého působení v Team Rally jezdím pouze produkční skupinu.

Kdyby existovali sudičky, co myslíš, že ti nadělily do kolíbky?
A co by mi nadělily sudičky? Určitě lásku ke sportu, aktivně i pasivně. I když na to, díky své mírné :D nadváze nevypadám, mám rád pohyb, baví mě v podstatě jakýkoliv sport. Hlavně týmový, kde vždycky najdu dobrou partu lidí.


Rozhovor

-Otíku, gratulace k první bedně v TR, čekal jsi to před startem?

Děkuji za gratulaci i za titul hvězda rally. I když je mi jasné, že ve volbě sehrál významnou roli týmový kolega - novinář. Před startem jsem určitě nečekal, že by se mi povedl udělat pro mě historicky největší úspěch. Navíc jsem byl managerem nominován za tým, takže jsem chtěl pouze dojet do cíle a přivést týmové body. Žádný jiný cíl jsem neměl, přestože výsledky z oficiálních testů nebyly špatné.


-Připadá mi, že ti montekland hodně sedí. Je to tak? V roce 2011 si zde byl sedmí, loni pátý, letos je to stříbro, co bude za rok?

:-D Jak říkáme my hokejisti - tak určitě. Sedí mi, ale nechápu proč. Některé zdejší RZ se velice špatně jezdí z pohledu, který používám, tedy z pohledu ze zadu za autem (tomu se určitě bude spousta závodníků smát a divit se). V lepším rozhledu brání větve stromů. Snad proto se tedy snažím jezdit prostředkem a tím eliminuju kolizi se stromy blízko trati a dojíždím do cíle.
A za rok? Opět se budu snažit jen dojet do cíle a využít toho, že spousta jezdců odpadne. Svojí rychlostí nemůžu konkurovat špičce.-Teď tě poprosím o pár slov k tomu, co si prožíval během jízdy Tomáše Mikla a co si cítil poté, co tě porazil o vteřinu a čtvrt? Bolí to?

Abych se vyhnul stresu, odjel jsem druhou etapu mezi prvními a tak jsem mohl sledovat konkurenci. Druhou etapu jsem odjel na jistotu, takže jsem nečekal nějaké extra časy a už vůbec ne medailové umístění.Povedlo se mi sledovat kamaráda Míru Sudického i Tomáše Mikla. Tomáš rychle stáhl můj náskok a když šel po 19 RZ přede mě, tušil jsem, že tam i zůstane. Jiskřičku naděje mi dal první mezičas na poslední RZ, ale protože Tomáš znal moje časy, napálil poslední dva měřené úseky a dostal se přeze mě. Nedá se ani říct, že jsem byl zklamaný, přece jen jsem do posledního metru bojoval o bednu. Převládal dobrý pocit, že jsem získal velkou porci bodů pro tým. Navíc na startu byli ještě "letec" David Hrbáček a týmový kolega Lukáš Valenta a tak jsem byl smířen "s bramborou".


-Blíží se nám na tratích sněhová pokrývka, jak se těšíš?

Můj názor je, že sníh by se měl využívat výhradně jen na stavění sněhuláků a na pokrytí sjezdovek, případně běžkařských tratí. Na sněhu umím jezdit jen v reálném životě, v RBR pouze přežívám.

Závěrem bych chtěl poděkovat pořadatelům za skvělý podnik i celou Team Rally, soupeřům za krásné souboje a hlavně kamarádům z IF Motorsportu za podporu.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama