Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Montek Rally preview

15. listopadu 2013 v 23:29 | Jenda |  Reportáže
Přestože jezdci seriálu TEAM RALLY mají za sebou již čtvrtinu ročníku, nemají ani chvíli na odpočinek. Na dveře již klepe další soutěž, kterou bude mnohými nenáviděná, ale některými milovaná, MONTEK Rally.Již jsme si zvykli, že podniky TR jsou rozděleny na dvě etapy. Ani zde tomu nebude jinak a jezdci při nich absolvují 22 rychlostních zkoušek o celkové délce pouhých 137 kilometrů. Soutěž se tradičně odjede v Monteckých lesích a kromě pár stovek metrů asfaltu se celý podnik odjede na šotolinovém povrchu.

První etapa obsahuje 11 RZ rozdělených do tří sekcí, z nichž nejnáročnější bude ta poslední, která obsahuje hned pět měřených testů. Úvodním vložkou bude nejnovější úsek Monteklandu, tedy Jirkovičky II. Poté se již posádky přesunou na dobře známé a mnohdy velice rychlé úseky, které nedají posádkám ani na chvíli vydechnout.

Druhá část závodu se rovněž odehraje na jedenácti zkouškách ve třech sekcích. Tentokrát ale čeká hned to nejtěžší na začátku etapy. Nejen, že se prvních pět testů jede v řadě za sebou, ale hned úvodní zkouška je dle několika jezdců vůbec tím nejobtížnějším co Montekland nabízí. Jedná se totiž o RZ s názvem Úzkotín II. Tato zkouška právem nese tento název. Stromy jsou tu totiž blíž než kdekoli jinde v šampionátu. Navíc se v tomto případě pojede směrem z kopce, což může ještě znepříjemnit ranní námraza, jenž není v tomto ročním období žádnou výjimkou. Díky tomu zde může nejedna posádka prožít horkou chvilku. Poté se posádky opět vydají na rychlé úseky a soutěž zakončí na stejném úseku na kterém závod začínali, tedy na Jirkovičkách, ale v opačném směru.


Jelikož za okny už začíná být jasně vidět, že se nacházíme v druhé půlce podzimu a podmínky se mění doslova každým okamžikem, zajímá jistě spoustu jezdců, jak to bude při Montek rally s předpovědí počasí. V tuto chvíli zatím nemůžeme slíbit nic na 100%, ale podmínky by měl být v celku příznivé. Na déšť to vypadá pouze v úvodní sekci závodu. Poté by již mělo být krásně. Jelikož ovšem druhá etapa startuje brzy po ránu, je možné v první sekci očekávat námrazu a o trochu víc klouzající cesty.

Zajímavost:
Zajímavostí tohoto ročníku je jeho celková délka. Pouhých 137 kilometrů RZ dělá z tohoto podniku o něco delší sprint.

Již šestá Montek Rally se tak stane nejen nejkratší podnik pořádaný týmem Montek Motorsport, ale vůbec nejkratším podnikem v celé historii seriálu TEAM RALLY. Do této doby patřil nejkratší podnik Generation Rally (2010) a IF Rally (2011) s délkou 145,1km.


Souboj:
Jako zajímavý souboj, který se vyplatí v tomto závodě sledovat, vybíráme boj o vítězství ve třídě A8.

Domácí Montek Motorsport zde má totiž největší želízko v ohni. Tím je Jirka Jarotek, který v této sezoně sedlá Toyotu Celicu st205. Jirka dokázal vyhrát první závod tohoto ročníku a v minulém skončil na místě druhém. V současné chvíli je na 3.místě průběžného bodování skupiny a není se tak co divit, že na domácí půdě je pasován do role jednoho z největších favoritů.

O vítězství se budou chtít poprat i další piloti. Nejnižší kurz vypsali bookmakeři na "Carlsbadského" Jakuba Hoffmanna. Ten v letošné sezoně vodí Ford Escort a v jednotlivých RZ těžko hledá soupeře. V posledních dvou závodech jasně dominoval, ale z prvního podniku byl nucen po havárii odstoupit. Shodou okolností to bylo na jedné z "Monteckých RZ", kde po jednom cutu trefil skrytý kámen.

Dalším kdo se zapojí do těchto bojů o čelo bude jistě duo IF motosportu, které v letošní sezoně prozatím provází hodně smůly. Oba jezdci dokázali bodovat zatím jen v jednom podniku. Jirka Jaroševský má díky tomu na svém kontě pouhé 4 body. Je to ale způsobeno převážně technickými závadami na jeho sportovním náčiní. To Ondra Babák je na tom bodově o něco lépe, když v minulém závodě skončil na 3.místě. V současné době ale hrozí, že kvůli operaci nestihne druhou etapu. Oba jezdci doufají že smůlu už mají v této sezoně za sebou a od Montek rally to bude jen lepší.

Posledním kdo je naší redakcí považován na kandidáta na vítězství, je Ludvík Kala. Sice zatím nedokázal zvítězit, ale dvě druhá místa a slušně bodovaná pozice z minulého závodu ho katapultovaly do čela průběžného hodnocení třídy. S trochou štěstí může po tomto podniku svůj náskok v čele navýšit.

A jak vidíte vítěze ve třídě A8 vy? Hlasujte v anketě pod článkem.

autor: Jan Resl

Závěrem popřejme všem jezdcům pěkné zážitky z této adrenalinem nabité soutěže a bezpečný dojezd až na cílovou rampu.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Kdo vyhraje skupinu A8 na Montek Rally 2013?

Jirka Jarotek 13.3% (4)
Jakub Hoffmann 43.3% (13)
Ondřej Babák 10% (3)
Ludvík Kala 20% (6)
Jirka Jaroševský 3.3% (1)
někdo jiný 10% (3)

Komentáře

1 KOZA Ludvik KOZA Ludvik | 16. listopadu 2013 v 16:52 | Reagovat

Ten obrázek s autem, které jede kolem bouraného HSF je skvělý! Díky za Váš blog...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama