Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Montek Rally - rozhovor s Michalem Šenkem

17. listopadu 2013 v 0:17 | -Vicky- |  Rozhovory- Vzhledem k tvé pozici ředitele Team Rally si dovolím tento rozhovor malinko jiný než obvykle a nejprve se zeptám obecněji na seriál jako takový. Jak jsi zatím spokojený s průběhem letošního ročníku - s komunikací s jednotlivými pořadatelskými týmy, ukázněností jezdců atd...?

Zatím je průběh velmi poklidný. První podniky měly bohužel omezenou podporu a účast pořádajících týmů, ale věřím že se to v průběhu sezóny vylepší. Ukázněnost jezdců je myslím v naprostém pořádku. V tomto ohledu se už podařilo zavést určitý standard, na který si už všichni zvykli a tak nenarážíme na větší komplikace. I když jsou samozřejmě situace, kdy pravidla jsou příliš ostrá a jezdec na ně bohužel doplatí. Jinak to ale nejde.

- Jak hodnotíš zájem jezdců o TR 2013? Je pro tebe počet přihlášených příjemným či nepříjemným překvapením nebo jsi podobný vývoj očekával?

Podobný vývoj jsem očekával. Úbytek jezdců je větší, než příliv nových. Pravdou je, že nebýt aktivity Vaška Korála, byla by minulá sezóna TR tou poslední. Myslím si že i v tomto počtu zúčastněných je stále kvalita závodění na solidní úrovni.

- Bere ti Team Rally stále hodně energie nebo je to už díky zaběhnutému systému "brnkačka" a spíše rutina?

Určitě je hodně věcí už díky zaběhnutému systému výrazně jednodušší.

- Montek na začátku roku nebyl v nejlepší kondici, navíc jej opustil Radek Garažija. Na druhé straně Jirka Jarotek má famózní formu. Jaké jsou ambice týmu pro letošní sezonu?

Montek už v loňské sezóně opustila snaha rvát se o celkové umístění. Spíš se bojuje o dílčí výsledky v některých skupinách. Jirka je poslední "rychlík" v týmu, kterého se v A8 snažím doplňovat spolehlivostí. Pak máme obsazenou skupinu N4 a jedno samostatné WRC. Na počet nasazených jezdců myslím nejsou naše pozice tak špatné.

- Chystá se letos v rámci letošní Montek Rally nějaká novinka v harmonogramu?

Jedna novinka v předběžném plánu byla, ale bohužel se ji nepodařilo zrealizovat.

- Jste tým, kterému domácí prostředí svědčí nejvíce ze všech a pravidelně tu je těžkou konkurencí. Jak moc bude letos Monteku trať svědčit?

Trať si tentokrát stavěl Jirka Jarotek, tak doufám, že se mu na ní bude dařit a to hlavně až do cíle. Jinak bohužel náš domácí závod není pro Montek pravidelně vítězný. Pouze 2x ze šesti ročníků TR se Monteku zde podařilo vyhrát.

- Co myslíš, že bude rozhodovat o úspěchu či neúspěchu soutěžících na vaší rallye?

To stejné jako na jakékoliv jiné rally. Kombinace rychlosti se spolehlivostí.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama