Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Hvězdy Iridium rally - Pavol Spišák a David Kučera

17. ledna 2014 v 12:37 | Jorge |  Rozhovory
Uplynulá Iridium rally nám již před svým startem slibovala napínavé souboje napříč všemi třídami. Jeden z nejkrásnějších soubojů se však odehrával na úplně špičce startovního pole a proto musíme jezdce za tuto bitvu odměnit. Hvězdami rally se tak stávájí Pavol Spišák a David Kučera!


Pavol Spišák


Věk: 21 rokov

Bydliště: Moldava nad Bodvou

Koníčky: Rally, autá,

Zaměstnání: Autoservis

Kdy jsi poprvé hrál RBR?
Asi pred 5 rokmi.. Nepamätám sa presnejšie. Debut v TR to bol ročník 2009 ešte so Subaru WRC 06, ťažké začiatky keď som si ešte zvykal na auto, trate a fyziky.- Pavle, gratulace ke zlatu! Jak těžké bylo ho vybojovat?

Ďakujem veľmi pekne, zo začiatku to bolo celkom jednoduché keďže som nebral žiadny ohľad na nikoho. Išiel som svoje tempo, všetko sa potvrdilo v prvej etape, boli drobné chyby, ale to patrí ku pretekom. Sneh mám rád. Druhá etapa bola o to zaujímavejšia, dostal som 1 obľúbenú rýchlostku, čo je poznať, nie že by mi ostatné vadili, ale David je na nich rýchlejší. V druhej etape som jazdil o všetko aj keď som mal nejaký náskok. Posledný East-west sa končil nádejne, ešte som počkal predposlednú RS, kde sa všetko vrátilo a nádej ostala. Bol som veľmi šťastný a na poslednú som sa chystal, že len dotlačiť bez chyby, ale aj tam som sa zapotil, jak som celú etapu bojoval o udržaní prvého miesta

- Jel jsi později než David, bylo to schválně, aby sis ho mohl pohlídat?

Plán nebol ísť neskôr ako Kučera Dávid, vlastne u mňa nikdy nešlo o to že ísť neskôr, mne to je jedno. Pozerám na seba, o to rýchlejší nebudem keď vidím súperové časy. Išiel som tak, ako som si to zariadil a ako dovolil čas, keďže som chystal auto a všetko okolo toho na preteky v realu.

- Jsou vůbec tratě, na kterých máš slabinu?

Áno existuju trate ktoré nemám v obľube, ale nie je ich veľa. Jazdiť ich musím, ale sťažovať sa nebudem.

- Jak si užíváš SnowFrance mod? Jak se tedy těšíš na nadcházející rally?

Ľad, sneh, čo sa toho týka, tak to sú moje obľúbené trate. Zimu som mal vždy rád. Už sa dopredu teším keď bude ďalší podnik snow france

- Díky!


David Kučera


Věk: 22

Bydliště: Všemina (končí zde slavná RZ "Kopná")

Koníčky: hudba, karting, rally, DTM, fotbal

Zaměstnání: student

Kdy jsi poprvé hrál RBR?
Od vydání. Pak jsem na dva roky přestal a začal znovu v roce 2006, kdy jsem objevil plugin.

Debut v TR?
Od zrození poháru.

Kdyby existovaly sudičky, co myslíš, že ti nadělily?
Hudební sluch (řazení ve správných otáčkách), cit pro řízení, trpělivost.


- Davide, zlato bylo hodně blízko, souboj to byl krásný. Jel jsi jako první - jel jsi na hraně, nebo by to šlo i rychleji?

Možná to šlo tak o 4,99% procent rychleji, ale to by byl strop. Po druhé sekci jsem si musel otevřít okno, snížit rychlost srdečního tepu a nadýchat se čerstvého vzduchu. Skladba v druhé etapě mi sedla a věřil jsem si, takže jsem se do toho pořádně obul. Ale abych takhle jel i v dalších rally, musela by Peugeotu sednout skladba tratí, podmínky atd. Když vše dobře sedne, člověk si ani nepřipouští, že by mohl vyletět z tratě. Zkrátka, musí všechny detaily do sebe zapadat, abych jel tak, jak jsem jel. To se však povede málokdy.

- Udělal jsi nějakou rozhodující chybu?

No, s ohledem na těsnou porážku bych viděl jako rozhodující první etapu a řadu chyb, kterých jsem se na sněhu i v šotolinové sekci dopustil. Za jiných okolností bych řekl, že to rozhodující chyby nebyly. Vyhnout se jakékoliv chybě v 25 těžkých RZ je těžké.- Prozraď nám, který povrch ti dělá největší problémy?

Dřív jsem ze srdce nenáviděl sníh. Pak jsem se na něm naučil jezdit a dnes mě velmi baví. Přesto bych řekl, že mi dělá největší problémy. Nejradši jezdím na mokru - ať už na asfaltu nebo na šotolině.

- Jak si užíváš SnowFrance mod? Těšíš se tedy na nadcházející rally?

SnowFrance Mod patří společně s mokrem k mému nejoblíbenějšímu povrchu. Ale myslím si, že na šotolině se auto nechová zrovna realisticky. Přežít se to dá, ale přece jen preferuji SnowMod na asfaltových tratích. Na nadcházející rally se těším na souboje Iridia a Frontline. S kolegou "Ptícou" se budeme snažit se staršími modely aut předvést co nejlepší sport a doufám, že rally bude plná těsných soubojů až do konce, stejně jako tomu bylo na naší domácí rally. Všem jezdcům přeji co nejhladší průběh soutěže a co nejméně ztracených hřebů z pneumatik.

- Díky!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Reslik Reslik | 17. ledna 2014 v 19:02 | Reagovat

Ufoni dva :D.Pěkný sport kluci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama