Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Iridium Rally preview

3. ledna 2014 v 21:05 | Jenda |  Reportáže
Závodníci seriálu TEAM RALLY nemají příliš času se dostat zpět do závodnické formy po vánočních svátcích a oslavách příchodu nového kalendářního roku. Již tento víkend totiž startuje 4.ročník populární IRIDIUM Rally. Pořadatelé se po roční přestávce vrací z asfaltového povrchu na šotolinový. Samozřejmostí zůstává zasněžená část soutěže ve valašských kotárech.



Díky návratu na převážně šotolinový povrch soutěže, se vrací i formát z prvních dvou ročníků. Čili dvě etapy s 25 ostrými zkouškami rozdělených na 12:13. Celková délka soutěže je 171,3 km.

První etapa, se tradičně uskuteční v CHKO Bílé Karpaty, kde na jezdce čekají čtyři měřené úseky s dvěma průjezdy. Kromě jedné z nich se pojedou všechny stejně jako při minulém ročníku. Pouze u Autiovaary se průjezd otočí. V poslední třetí sekci této etapy se jezdci přesunou do míst, která jsou položena o něco níže, takže lze očekávat místo sněhové pokrývky spíš zablácený povrch, kde bude sníh ležet pouze mimo cestu.


Druhá etapa je složena téměř výhradně tvořena ze zkoušek anglického typu a odehrává se na shodných úsecích jako v ročníku 2011, ovšem většina z nich se jede v opačném směru, takže pro většina posádek nemůže čerpat ze zkušeností z minulých let. Celá druhá půlka závodu se jede spíše v nižších nadmořských výškách a tak lze očekávat stejné podmínky jako na konci první etapy. Závěrečná zkouška celé soutěže se odjede na nejkratším měřeném úseku celé soutěže, který bude mít pouhé 2,3km, ale i tam se nakonec může rozhodnout o konečném pořadí.


Zajímavost: Nejúspěšnějšími jezdci v dosud odjetých Iridium rally, jsou bratři Spišákové. Jejím králem je Štefan, který zatím v kategorii S2000 opanoval všechny ročníky a má na svém kontě tři vítězství. Pavol byl v kategorii WRC o trochu méně úspěšný, když 2x zvítězil a jednou se musel se sklonit před domácím Davidem Kučerou.

Dalším, kdo se prozatím nejvíce zapsal do historie Iridium rally je Jakub Hoffmann. Kuba dokázal v kategorii S1600 dvakrát zvítězit, ale pokaždé byl při tom členem jiného týmu. V ročníku 2010 reprezentoval S.A.D.A.C. Motorsport a v loňském roce závodil za NEXUS Racing. Ve zbývajících dvou třídách (N4, A8), se v každém ročníku našel vždy jiný vítěz.


Souboj: Iridium RBR Team vs. IF Motorsport

Tentokrát jsme do rubriky souboj vybrali duel těchto dvou týmů, které bojují o průběžnou druhou příčku v hodnocení TR. Ani jeden nedaruje druhému nic zadarmo a v současné chvíli je rozdíl mezi nimi pouhých 19 bodů. Téměř pravidelně se střídají v tom, kdo nasbírá v daném závodě více bodů a kdyby borci z Iridia neudělali v prvním závodě více chyb, bodové konto by bylo téměř shodné.

Doposud je počet "vítězství" v jednotlivých závodech 3:2 pro Iridium. Myslíte si, že Iridium bude mít na domácí půdě více štěstí a získá počtvrté více bodů jak IF a zmenší svoji ztrátu? Hlasujte v anketě pod článkem.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Který z těchto týmů dokáže na Iridium rally posbírat více bodů?

Iridium RBR Team 59.3% (16)
IF Motorsport 40.7% (11)

Komentáře

1 Reslik Reslik | 3. ledna 2014 v 23:11 | Reagovat

Bude to ten lepší,což je samozřejmě IRIDIUM RBR Team :D.Sakra to jsou zase ankety,které člověka tak maximálně namotivují poslat to někde do křoví. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama