Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Preview Blue Devil Rally

7. února 2014 v 22:52 | Jenda |  Reportáže
Sotva skončila IF rally, na dveře už ťuká další díl seriálu TEAM RALLY. Po loňském úspěchu se i letos v rámci tohoto seriálu posádky sejdou na podniku organizovaný "Modrým ďáblem". Tento podnik bude opět celý na zasněžených, a to převážně na horských tratích.Organizační tým z Blue Devil si pro jezdce přichystal podnik o celkové délce 166,8km rozdělený přesně na dvě poloviny. V každé etapě tedy závodníci absolvují 83,4km. Oproti loňskému podniku se pořadatelům povedlo najít nové horské úseky a celý podnik nebude tak jednotvárný jako v loňském roce. Navíc se po loňských problémech s uspořádáním divácké superspeciálky letos povedlo vše vyřešit a tak si diváci užijí posádky na paralelní trati hned 4x! Pořádající tým tím nejspíš chce vynahradit loňský ročník.

Obě etapy závodu jsou v podstatě identické. Obě startují a končí na divácky atraktivní speciálně na hipodromu. V druhé a třetí sekci se jezdci vydají na horské cestičky, které budou velice zrádné a neodpustí žádnou chybu. Čtvrtá sekce se již odehrává v nižší nadmořské výšce a na rovinatějším prostředí. Ale ani zde nebudou jezdci ochuzeni o sněhové bariéry.


Druhá etapa je téměř stejná jako ta první. Horské RZ si užijeme opět v obou směrech. Ovšem testy položené v nížinách si tentokrát projedeme v opačném směru. Konkrétně se jedná o zkoušky s názvem Autiovaara, Sikakama, Mustaselka a Kaihuavaara. Celý závod bude, jak již bylo zmíněno, končit na divácké speciálce, kde se můžeme těšit na přímý souboj nejbližších konkurentů.

Počasí by během závodu mělo být relativně klidné. Zhoršení hrozí vždy na konci obou etap. Navíc po loňské zkušenosti, se musí počítat i s brzkým stmíváním, takže hrozí, že jezdci budou muset využít své světelné rampy.

Zajímavost: Poprvé v historii TR se celé startoví pole představí na relativně nové RZ s názvem Foron. Tento test je směsicí úseků z francouzských asfaltů, převážně pak kousků z Cote D´Arbroz. Bude velice zajímavé jak se posádky s touto kopcovitou zkouškou vypořádají. Musí ji totiž zvládnout na zrádném sněhovém povrchu a to v obou směrech. Perličkou této trati je průjezd velice úským kamenným tunelem, který samozřejme neni pokryt vrstvou sněhu. Gumy s hřeby se tak jistě na suchém asfaltu budou chovat hodně ošidně.


Souboj: Pro tuto rally jsme v redakci vybrali doslova hvězdnou dvojici. Toto slovo se nebojím použít, protože oba jezdci si už za své výkony vysloužili titul hvězda rally.

Tím prvním je Jan Brich. Ten se stal hvězdou hned na prvním podniku této sezony, tedy KCM Rally. Honza tuto sezónu pojímá spíše jako testovací a zkouší si projít většinu tříd, aby věděl, která ho nejvíce zaujme a kde zakotví na celou příští sezonu a mohl bojovat o stupně nejvyšší. Do kokpitu vozu S1600 se na tento závod vrací nabuzen vítězstvím ve skupině S2000 z minulé IF Rally, kde dokázal porazit i fenomenálního Štefana Spišáka a způsobil tak zřejmě největší překvapení dosavadní sezony.

Druhým pilotem, terý již má hvězdný diplom je Dennis Zeťák. Jeho zisk titulu hvězda rally z IF Rally jistě máte ještě v čerstvé paměti. Dennis do letošní sezony nastoupil poměrně pozdě a zatím stačil odjet pouze dva závody. Ovšem v obou zanechal výborný dojem a my se tak můžeme těšit nejen na tento závod, ale i zbytek sezony.

Pod článkem hlasujte o tom, kdo z této dvojice podle vás dopadne na Blue Devil lépe.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Bude na Blue Devil Rally úspěšnější v kategorii S1600 Jan Brich a nebo Dennis Zeťák?

Jan Brich 63.6% (7)
Dennis Zeťák 36.4% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama