Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Videa z IF a Blue Devil Rally

23. února 2014 v 14:38 | Jenda |  Z webu
Obě soutěže, z kterých jsou následující záběry se uskutečnily na sněhovém povrchu, ale každá měla úplně jiný charakter. IF rally se odjela spíše na zmrzlých asfaltech a šotolině, kdežto Blue Devil se snažila tvářit jako čistě sněhová. Že ani jedna ale nebyla procházka růžovou zahradou se můžete podívat na následujících záběrech.


IF Rally

Tomáše Ádama překvapila jedna ze zasněžených děr na RZ 7, která ho vyslala přímo do stromů. Předtím se ale ještě můžete podívat na větší část celé RZ.

K následujícímu videu snad ani nelze nic pořádného napsat. Stavitel trati a její hlavní úpravce se na domácí trati doslova natrápil s technikou. Což je ve videu několikrát dobře vidět. Nadruhou stranu Celica všechny nárazy vydržela a Jirka Jaroševský tam mohl spatřit cíl na stříbrné příčce.

Michal Nodes, navrátilec na tratě TR, se v první etapě nestih ani pořádně dostat do provozní teploty. Na RZ 3 přišel nešťastný kotrmelec, kterému se Michal bránil, ale fyzika byla nakonec neoblomná. Definitivní konec pak přišel v následujíc RZ.

Tato havárie Miroslava Krystýna naplno zaměstnala zmrzlé diváky, kteří se tak mohli zahřát nejen domácí slivovičkou, ale také vytahováním závodního vozu zpět na trať.


Velkou smůlu, ale zároveň velké štěstí měl Miroslav Kovaříček. V té době byl na druhém místě ve třídě A8. Tahle chyba ho na předposlední zkoušce stála stříbro, ale Kovařa byl nakonec velice spokojený i s bronzem.


Blue Devil Rally

Ještě před startem Blue Devil některé posádky hodně testovaly. Příkladem je Jan Kandler, který své polo při testech rozhodně nešetřil.


Tato soutěž nešetřila nikoho hned od začátku. Důkazem je tento kotrmelec v podání Miroslava Svobody na RZ 3. Poničené auto po této kolostřešní kombinaci trápilo jezdce nejen v následující RZ, ale také v celé další sekci.


Na Blue Devil se uskutečnila premiéra RZ Foron a nejednoho jezdce dokázala na některých místech překvapit. Miroslav Kovaříček přeslechnul svého spolujezdce a jedním z vracáků projel doslova rovně. Naštěstí to pro něj na RZ 4 znamenalo na jen časovou ztrátu.


Rychlostní zkoušku číslo 5 (Foron II) si můžete nyný projet s jezdcem domácího týmu, Jakubem Novosadem. Jakub zde se svoji Imprezou N12 dosáhl na osmý čas ve třídě produkčních vozů.


O velkém štěstí může mluvit Jan Morávek, který měl za STOPkou na RZ 7 podivnou havárii. Naštěstí následoval servis a Jenda mohl v závodech pokračovat. Video obsahuje ještě chybu v závěrečné zkoušce úvodní etapy, kde ho "sežrala" závěj.


O tom s jakými podmínkami se museli jezdci poprat v první etapě se můžete přesvědčit v pěkném videu Daniela Klímy, který osedlal "stařičkou" Škodu Fabia WRC 05 týmu Kizz-me.


Velkou smůlu měl při vůbec posledním průjezdu Foronem Míra Sudický, kterému rozhodila vůz obyčejná dřevěná tyčka s šipkou, která udává směr jízdy. Byl z toho kotrmelec, jenž znamenal vylomené pravé přední kolo a i díky tomu přišla chyba v násedující RZ, která znamenala odstoupení.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama