Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Frontline Rally - Rozhovor s Petrem Vodičkou

2. března 2014 v 0:27 | -Vicky- |  Rozhovory- Z nasazení do začátku sezóny bylo jasné, že letos už nic jiného než titul neberete. Jak hodnotíš dosavadní průběh šampionátu?

Tak o titul už se snažíme docela dlouho a dá se říct, že to vždycky o kousek nevyšlo, ale na začátku sezóny určitě cílem bylo jej konečně získat. Začátek byl super, ale potom jsme začali ztrácet. I tím, že nejezdíme v plném počtu.

- Nejprve se před sezónou zdálo, že pro Frontline to bude ústup ze slávy, ale nakonec jste vyrukovali s nejsilnější sestavou a zcela si podmanili začátek sezony. Co bylo tím impulsem k frontálnímu útoku na titul?

Tak jak už několik posledních (před) sezón, to, kdo pojede a kdo nepojede (nebo jestli vlastně vůbec pojedeme), jsme řešili opravdu až téměř do startu první rally. Ale řekli si, že to ještě zkusíme. Navíc se podařilo získat silné posily a začátek sezóny vyšel skvěle.

- Hodně jste mohli těžit z jezdců bývalého Anvelu Rendyho Dohnala a Ládi Barvíka. Druhý jmenovaný ale do posledních soutěží nenastoupil. Bude připraven na domácí soutěž a případně na závěr sezony? Jak to vypadá s dalšími starty Jana Kundláka?

Ano, dá se říct, že poprvé jsme se pokusili posílit ve stylu konkurenčních týmů, už předtím sice také přišli někteří kluci, ale ne jako "top" jezdci (nemám toto označování moc rád :-) ) Renda je velmi spolehlivý a navíc rychlost mu rozhodně nechybí na žádném povrchu. Láďa se trošku pral s jízdou na asfaltu, ale i tam pravidelně bodoval, na šotolině jel na špici a jednou dokonce vyhrál, ale potom u něj zazlobila technika v podobě padání hry, navíc v obou případech těsně před cílem, takže se odmlčel, ale na domácí soutěži jej zase uvidíme. Co se týká Jana, těžko říct. Přišel tuším až po druhém závodě, protože jsme měli v A8 problém se sestavou (letos nám ty PC padají a neposlouchají hodně). Bodově se to bohužel neprojevilo i když rychlostně je tam velký potenciál :-). No snad bude ve zbytku sezóny líp, jak s nastupováním, tak s dojížděním.

- Trochu mě zamrzelo, když jsi i ty opustil exotický vůz Peugeot 206 a usednul do uniformní fiesty, se kterou jezdí ve skupině prakticky každý. Proč to? Nestýská se ti po peggym?

Tak chtěl jsem změnu. Vyzkoušel jsem skoro všechna auta S1600 - ty méně používaná. Docela dobře se mi jelo s Fiatem Punto, odjel jsem s ním i jeden podnik TR, ale potom sem zjistil, že i když s tím autem jedu na 100% (téměř na hraně) nejsem na většině šotolinových RZ prostě schopen dosáhnout času jako s Fiestou jedoucí na 90%, tedy skoro na jistotu :-). Tak sem si řekl, že už si nebudu komplikovat život dalším testováním a vsadil sem na jistotu. Ale určitě nevylučuju návrat k peggymu, ale tuto sezónu už to asi nebude.

- Musím říct, že i když mi ne uplně sedí, přesto jsem spokojený se skladbou vaší soutěže, vypadá to, že to po delší době nebude zase další boj o přežití. Jak skladba vznikala? Dával ji dohromady celý tým po poradě nebo jsi autokraticky rozhodnul? Proč jste se rozhodli pro relativně známější úseky a minimum zásahů do počasí?

Tak skladbu si vzal na starost Víťa Drábek. Navrhl skladbu s tím, ať si k tomu každý řekne svoje. Některé RZ ale byly pro některé neprůchodné, tak nejmenovaný člen týmu navrhl další skladbu, která byla ovšem neprůchodná pro většinu zbytku týmu :-) . Tak jsme po konzultaci s Víťou dospěli k závěru, že tudy cesta nevede a že stejně bude vždy někdo s tou či onou RZ nespokojen a že vyjdeme z loňské rally s několika změnami + novou RZ Northumbia.
A pro relativně známé úseky a poměrně příznivé počasí jsme se rozhodli právě proto, aby to opět nebyl boj přežití. Také jsme se chtěli vyvarovat problémových (padacích) RZ, i když hned ta první do nich trošku patří. Ale doufám, že problémů tohoto typu bude co nejméně.

- Co myslíš, že bude rozhodovat o úspěchu či neúspěchu soutěžících na vaší rallye?

Tak především rychlost, spolehlivost a minimum chyb :-) . Ale vážně, doufám, že se vše obejde bez velkých problémů, že si to všichni užijeme a všem přeji za celý tým hodně štěstí!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama