Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Hvězda Frontline Rally - Iridium RBR Team

13. března 2014 v 20:03 | Jenda |  Rozhovory
Hned od začátku byla nominace na hvězdu rally relativně jasná. Ovšem objevila se otázka ohledně objektivity. Nakonec jsme se ale rozhodli, že za rekordní bodový zápis v celé historii TEAM RALLY si toto ocenění vyjel celý Iridium RBR Team. Považte sami, 11 posádek na startu a všechny v cíli, z toho bylo devět v TOP 10 a třem se podařilo dokonce zvítězit. Za to si do týmové kasičky připsali 319 bodů a titul Hvězda Rally.


Iridium RBR Team

Věk: 8 (Existujeme od roku 2006.)

Kdy poprvé bojoval tým v nějakém poháru?
Tým jsme zakládali cíleně pro účast v různých pohárech, takže jsme hned naskočili do MČR, pak se přidal Euro Cup, IRC, RBR-Cup nebo Team Rally, které nám jako hlavní a dnes už jediná náplň zůstalo dodnes.

Největší úspěch v historii týmu?
Zpočátku pro nás bylo úspěchem dojetí některého z členů do cíle, teprve v posledních letech jsme začali mířit výš. Největší úspěchy z hlediska celého týmu pak pochopitelně souvisejí s Team Rally, kde se nám v posledních sezonách daří obsazovat medailové posty.

Počet jezdců v týmu? Kolik z nich je aktivních a kolik se zapojuje do TR?
Soupiska je celkem široká, ale někteří z nás na ni jsou spíš jen formálně. V TR pravidelně nastupuje jedenáct, dvanáct jezdců, takže máme stoprocentně pokryté nominované posty.

Kdyby existovaly sudičky, co myslíš, že nadělily Iridium RBR Teamu?
Nadělily mu tak deset tatrovek houževnatosti a taky pár vagonů upřímného kamarádšoftu.


Rozhovor s manažerem týmu Jakubem Hofbauerem:

- Dával si klukům před startem závodu či v jeho průběhu nějaké zvláštní instrukce?

Vůbec ne, celá skupina už, zdá se, dospěla do stadia, kdy sami jezdci nejlíp vědí, co mají s ohledem na tým jet, jaké jsou jejich možnosti a kdy zkrotit ambice před riskantní střelbou.

- Co myslíš, že vedlo k tomuto úspěchu?
To je asi taky otázka spíš na jednotlivé závodníky, osobně si ale myslím, že jezdci obecně uvítali koncepci soutěže, kde dominovaly klasické originální tratě a navíc vcelku normální počasí. Předtím tu byla řada podniků, které se snažily skloubit co nejvíc nových úseků a ztížit jezdcům život co nejdivočejšími podmínkami, což se ale postupně setkávalo s menším a menším nadšením. Když se pak zase na jezdce vyloupne pěkná rally, která je bude svým základním pojetím bavit a umožní jim taky trochu letět na srdce, tak to rozhodně je trochu skrytá, ale zároveň velká pomoc na cestě k úspěchu.

- Do konce sezony zbývají tři závody. Díky tomuto výsledku jste si upevnili druhé místo v hodnocení týmů. Budete chtít zaútočit na vedoucí příčku, kterou drží Frontline rally team? Ztráta už je "pouhých" 123 bodů. Přece jen před začátkem sezony jste si dávali ty nejvyšší ambice.

Byla by to samozřejmě paráda a moc bych to klukům přál, ale taky je potřeba zůstat nohama na zemi a zachovat chladnou hlavu. Teď, když historicky poprvé všichni naši jezdci odstartovali a bez SupeRally taky dojeli do cíle, po letech jasně víme, jaký je reálný výsledkový potenciál Iridia. Na druhou stranu s nadsázkou dodávám, že jsme na tento úspěch čekali sedm let. Takže čistě statisticky to během následujících pár týdnů zopakovat nejde, nicméně kluci jsou taky pořádní srdcaři, takže tu aritmetiku možná přetlačí :-D

- Má Iridium RBR Team nějaké své slabé stránky?

Opět zabřednu do statistik a z nich jasně svítí, že pravidelně míváme horší vstupy do sezony. Vloni jsme kvůli tomu dospěli do stavu, kdy jsme s Nexusem velice tvrdě bojovali o celkové třetí místo, a rozhodl (naštěstí v náš prospěch) až úplně poslední podnik. Letos to bylo podobné, v první čtvrtině sezony se kvůli tomu hodně laborovalo s jezdeckou sestavou a jejím rozdělením do aut, ale jakmile se to ustálilo, začalo to tam padat ve velice uspokojivém stylu!

- Vím, že v současné chvíli z časových důvodů aktivně moc nezávodíš, máš ovšem čas sledovat jak se daří týmu?

Tým pochopitelně sleduju a pokaždé držím pěsti. Ale nutno dodat, že když jsem se v sobotu v noci podíval na průběžné výsledky šampionátu, tentokrát mi opravdu spadla čelist - takový výsledek tu ještě nebyl!

- Probíhaly po úspěchu na Frontline rally v týmu nějaké oslavy?

To se musíte zeptat kluků, já na žádné pařbě nebyl :-) Ale doufám, že nejen tento úspěch společně zapijeme po sezoně.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama