Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Hvězda Kizz-me rally - Jan Morávek

17. dubna 2014 v 17:20 | Jorge |  Rozhovory
Asfaltová Kizz-me rally působila již před startem velmi obtížným dojmem a kdo dojel do cíle, mohl opravdu slavit. Na této náročné rally se dokonce 2 jezdci dočkali premiérového zlata. Jeden z nich se stává naší hvězdou rally - Jan Morávek!


Jan Morávek


Věk : 26

Bydliště : Třebíč / Nymburk

Koníčky : Rally a sport všeobecně aktivně i pasivně, přítelkyně

Zaměstnání : Student, ale dlouho mi to už asi nevydrží :-D

Kdy jsi poprvé hrál RBR?
Hned po vydání. Takže rok 2004 na klávesnici. Volant mě napadlo zapnout až po týdnu.

Kdyby existovaly sudičky, co myslíš, že ti nadělily?
Lásku ke sportu a motorismu obzvlášť, také trochu lenosti a kamarádství.- Jendo, první zlato, jaké jsou pocity?

Pocity jsou úžasné a stále tomu úplně nevěřím. Mám velkou radost a nejraději bych vyhrával pořád :D Nejlépe hned na následující domácí rally, která se jede na šotolině, kde si věřím víc jak na asfaltu. O to víc stále tomuto vítězství nemohu uvěřit.


- Tvrdíš, že asfalt neumíš tak dobře, jako šotolinu, ale i tak si vyhrál právě tady. Jakto?

Těžko říct čím to bude. Když jsem viděl skladbu a podmínky, které budou během závodu vládnout, tak mě málem omylo. Jak se ale nakonec ukázalo, sedlo mi to více jak ostatním. Nejspíš právě díky kluzkým podmínkám, protože jsem si místy připadal jak při SnowFrance módu, který mně moc baví. Více mi sedla první etapa, kde jsem si naštěstí i díky chybám soupeřů vytvořil dostatečný náskok, který jsem ve druhé etapě udržel. Ale při sledování Honzy Kryglera jsem si málem okousal všechny nehty na rukou :-D


- Poslední podnik je vaše Nexus rally, připravuješ se nějak speciálně na tuto soutěž?

Příprava (doufám) proběhne o trochu větší než na minulé soutěže, ale ne kvůli tomu, že je to domácí podnik. Spíše díky vyrovnanosti bodů, která je ve třídě S2000 mezi jednotlivci. Může se sice zdát, že mám na kluky za sebou mírný náskok, ale pokud se bude nejhorší výsledek škrtat, tak kluci v tuto chvíli odečítají 0, kdežto já bodů 6, což může v závěrečném účtování hrát velkou roli.
Ovšem abych se vrátil ještě k otázce. V současné době spíš připravuji samotný podnik, kde se dolaďovaly poslední zbytky textur. Dále se budu snažit stejně jako loni o trochu medializace našeho podniku. Takže v tuto chvíli spíš pracuji na organizačních věcech, než že bych testoval. Navíc se mi do toho pletou i zkoušky ve škole, takže času na testování opravdu není mnoho.

- Už dlouhá léta jezdíš v S2000, plánuješ tu zůstat i příští sezonu?

Tuto otázku jsem trochu očekával, ale v současné době na ni nedokážu úplně odpovědět. Už loni i předloni jsem koketoval s myšlenkou přejít do jiné třídy. Zatím mi ale chyběla spíše odvaha, abych to v TR udělal. Zkoušel jsem Fiestu S1600 ve Sprint Cupu a nedopadlo to úplně špatně. Ale vše budu řešit až před startem další sezony.


- Váš tým prozatím okupuje čtvrtou příčku a vypadá to, že by na ní i mohl zůstat, stejně jako loni... Co udělat víc, aby vyšla bedna?

Jako tým už máme 4. místo v celkovém hodnocení TR jasné. Myslím, že i tentokrát to bereme jako úspěch. Loni jsme bojovali o bednu až do poslední RZ domácí rally, ale o kousek jsme Iridium podlehli. Letos jsme chtěli být určitě v TOP 5 i přes odchod kluků do Carlsbadu či na závodnickou dovolenou. Abychom mohli bojovat o TOP 3, tak by bylo u některých potřeba více spolehlivosti.
Jeden pohár už ovšem máme jistý v týmovém hodnocení třídy A8 k němuž chci Mírovi s Ondrou touto cestou poblahopřát a zároveň ještě popřát hodně štěstí do domácí rally, kde mají možnost jejich postavení ještě o kousek vylepšit. Pevně doufám, že do pohárové sbírky přispěji i já s Milanem ve třídě S2000.


-Díky!


Já děkuji za udělení titulu Hvězda rally a zvu všechny licencované jezdce TR na start posledního podniku této sezony, který doufejme nabídne spoustu pěkného závodění!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Reslik Reslik | 17. dubna 2014 v 20:36 | Reagovat

Gratulace Honzo ke hvězdě a hlavně k tomu vítězství,už sis to za ty roky parádních výkonů zasloužil.Bohužel ale Štefan je hamoun a hrabe si všechny ty vítězství pro sebe :D.

2 mára mára | 17. dubna 2014 v 22:49 | Reagovat

Všechny ne :P :D

3 Jenda Jenda | 18. dubna 2014 v 11:21 | Reagovat

[1]: Reslíku díky! Gratulace od tebe mě obzvláště těší!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama