Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Kizz-me Rally preview

4. dubna 2014 v 19:02 | Jenda |  Reportáže
Závěr TEAM RALLY 2013 se rychle blíží a na závodníky čekají již jen dva závody. Tím předposledním bude čistě asfaltová Kizz-me rally, která před samotným finále může hodně napovědět o pořadí v jednotlivých skupinách.Organizační tým okolo Vojty Uhlíře si na jezdce připravil nelehkou soutěž. Čistě asfaltový podnik se bude skládat z dvaceti tří rychlostních zkoušek o celkové délce 187,5 kilometrů. Není to tedy žádný sprint. Nutno dodat, že kvalita a uskákanost asfaltů se bude často měnit. A to i několikrát během jedné zkoušky. Velice důležité tak bude nastavení vozů.

První etapě je z tohoto pohledu o něco jednodušší, protože na posádky čekají spíše úseky s kvalitními asfalty. Začátek závodu obstará divácká speciálka na fotbalovém stadionu. Pořadatelé zde položili asfalt okruh v délce 1km, který jezdci dvakrát objedou. Poté se již přesunou na klasické a všem dobře známé měřené testy. V první etapě ovšem vyčnívá jedna zkouška a to je "Kizz-me bomba". Zkouška měří přes dvanáct kilometrů a je velice technická. Najdeme na ni několik velice úzkých "vracáků", které jezdci musí projet smykem přes ruční brzdu. Zajímavé a zároveň jiné budou její oba průjezdy, protože první se pojede za světla a podruhé již pod rouškou tmy. Druhý průjezd touto zkouškou je zároveň posledním úsekem první etapy.


Druhá půlka soutěže má oproti první výrazně rychlejší charakter. Najdou se zde sice technické úseky, ale větší část je hodě rychlá. Jednotlivé RZ se navíc od sebe odlišují, což může některým jezdcům dělat problémy. Za zmínku jistě stojí průjezdy "RZtami" Semetín 2010, Sorica či Puy du Lac. Hlavně poslední jmenovaná je až nečekaně zrádná. Nesmíme ale zapomenout ani na úplně nový test, který se v rámci TR pojede vůbec poprvé. Její představení je níže. Záverečnou zkouškou bude opět divácká superspeciálka na fotbalovém stadionu. Tento test dostal pro tuto událost speciální jméno po jedné legendě Kizz-me WRT. Petr Pajer Super Stage.

Počasí tentokrát bude alfou a omegou závodu. Rosničky předpovídají velké dešťové přeháňky, ale i vytrvalé deště, což může z předposledního závodu udělat velkou pneumatikovou loterii.

Zajímavost:
Od začátku roku 2014 jsou na pluginu RZ s názvem Shomaru Pass I a II. V průběhu Kizz-me Rally si odbyde její druhá varianta premiéru v TR. Z větší části se tato Rz jede jako "závod do vrchu" s velkým množstvím stejných pravých a levých zatáček, které ovšem občas dokážou překvapit. První část je spíše na úzké cestě, která se v jednom místě zúží jen na jedno auto. Je to kvůli malému sesuvu půdy. Jezci si v tomto místě budou muset dát obzvláště pozor. Po zdolání vrcholku se cesta rozšiřuje a mírné klesá až do cíle.


Souboj:
Pro tuto rally jsme vybrali souboj dvou kohoutů ve třídě A8, kteří spolu v závěrečných podnicích svedou nelítostný souboj o titul. Řeč je samozřejmě o Jirku Jarotkovi a Ondřeji Babákovi.

Ondřej Babák: Ondra se po nepříliš povedeném začátku tohoto ročníku TR (2x odstoupil) vrátil do tempa na které jsme u něj byli dříve zvyklí s vozy WRC. Od třetího podniku pravidelně sbírá velké porce bodů a podařilo se mu i čtyřikrát zvítězit. Díky tomu se také po minulém podniku dostal do čela průběžného hodnocení a určitě tam bude chtít i nadále vydržet.
V loňském ročníku skončil Ondra mezi vozy WRC na čtvrtém místě, když na poslední divácké RZ dokázal o čtyři setiny přeskočit Martina Ptáčka.

Jirka Jarotek: Jirka začal sezonu bravurně, když během pěti podniků dokázal třikrát vyhrát, ale také jednou odstoupit. V dalším průběhu sezony odstoupil ještě jednou a po nepříliš povedeném minulém závodě, kde získal jen tři body, se propadnu v hodnocení třídy na druhé místo. Jeho ztráta na Ondru je pouhých šest bodů. Určitě nebude chtít dát Ondrovi nic zadarmo, ovšem v jeho neprospěch mluví právě odstoupení z první asfaltové etapy minulého závodu a havárie na rovněž asfaltové HSF Rally.
V jeho neprospěch mírně mluví také výpadky v obou etapách loňského ročníku tohoto závodu, kdy Jirka rovněž závodil v kategorii WRC.

Pod článkem můžete hlasovat o tom, kdo z těchto dvou jezdců dopadne na Kizz-me Rally lépe.

Na závěr ovšem uveďme, že souboj bude provádět hlavně každý sám se sebou, protože podmínky v průběhu Kizz-me Rally budou opravdu náročné.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kdo z dvojice Ondřej Babák a Jirka Jarotek dopadne na Kizz-me Rally lépe?

Ondřej Babák 69.2% (9)
Jirka Jarotek 30.8% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama