Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Nexus Rally - preview S1600 a N4

25. dubna 2014 v 9:19 | Jenda |  Reportáže
V následujících dnech vám před posledním závodem sezony představíme situaci v jednotlivých třídách. Kde a kdo s kým bude bojovat o celkové umístění nejen mezi jednotlivci, ale také v týmovém hodnocení?S1600

Jediná třída, kterou pohání pouze jedna náprava má již o svém titulu jasno. Jeho držitelem je Jan Resl, který má před závěrečným podnikem 45 bodů náskok. Zástupce Iridium RBR Teamu může bodově vyrovnat pouze Michal Streit z FISTu. I kdyby se mu to ovšem povedlo, tak v jeho neprospěch hovoří pouze jedno vítězství, kdežto Jan Resl si pro zlatý věnec dojel hned čtyřikrát. Michal tedy budu muset své myšlenky směřovat především k boji o druhé místo. Na to totiž bude útočit Pavel Steiner z Carlsbadu. Na jezdce před sebou ztrácí pouze tři body a tak se dá očekávat, že souboj těchto dvou dravců bude na ostří nože. V loňském roce byl na NEXUS Rally úspěšnější Michal Streit a to především díky Pavlovým chybám v první etapě, kde ve dvou případech došlo ke kontaktu s diváky. Bojovat se také bude o bramborovou pozici, kterou má v držení vítěz minulého závodu - Jan Kandler. Jezdec IF Motorsportu sice má ještě šanci dostat se na bronzovou příčku, ale ztráta 40 bodů se v tuto chvíli zdá hodně propastná. Bude tedy spíše hájit čtvrtou příčku před manažerem Frontline Rally Teamu, kterým není nikdo jiný, než Petr Vodička. Petrova ztráta je 10 bodů. Petr ovšem bodoval ve všech závodech, takže nejspíš bude nejhorší výsledek škrtat. V současné době by se jednalo o škrt osmi bodů.

V hodnocení týmů se žádné výsledky škrtat nebudou a tak jsou tam karty rozdány poměrně jasně. Hodně blízko titulu jsou jezdci IF Motorsportu (Jan Kandler, Míra Čech, Michal Nodes), kteří mají náskok 67 bodů na druhý Frontline Rally team. Oba tyto týmu spolu dlouho bojovali na čele. Ovšem v posledních závodech se nepříliš dařilo Láďovi Barvíkovi, což "ifákům" trochu ulehčilo situaci. Frontline má tak úkol dovézt aspoň jedno auto na slušných bodech aby uhájily stříbrný pohár. Na ten totiž mohou ještě zaútočit jezdci z Iridia a Carlsbadu. Spíše se ovšem dá očekávat, že si to tyto dva týmy rozdají o bronzový pohár. V tuto chvíli je na tom lépe Iridium. Náskok dvanácti bodů ovšem není velký, když vezmeme v úvahu, že za Carlsbad do posledního závodu nejspíše nastoupí dvojice Pavel Steiner a Jakub Hoffmann. Kuba tuto sezonu jezdil ve třídě A8, pro poslední závod to vypadá, že historicky nejúspěšnější pilot kategorie S1600 se pokusí obhájit loňské vítězství z NEXUS Rally a pomoci tak svému týmu k zisku bronzu. Šanci na bronz má také pátý tým EXE, ale jeho šance jsou spíše teoretické, když na třetí příčku ztrácí 48 bodů.

Tabulka S1600 - jednotlivci

poř.jezdecbodypřihlášený vůz Nexus Rally
1.Resl Jan334Citroen C2 S1600
2.Streit Michal289-
3.Steiner Pavel286Ford Fiesta S1600
4.Kandler Jan246Opel Corsa S1600
5.Vodička Petr236Ford Fiesta S1600
6.Krystýn Miroslav169Ford Fiesta S1600
7.Polák Pavel159Ford Fiesta S1600
8.Barvík Láďa157Ford Fiesta S1600
9.Zeťák Dennis153Ford Fiesta S1600
10.Čech Mira152Škoda Fabia Kit Car

Tabulka S1600 - týmy

poř.týmbodynominace Nexus Rally
1.IF Motorsport471Kandler, Nodes
2.FRONTLINE Rally Team404Vodička, Barvík
3.IRIDIUM RBR Team370Resl, Útrata
4.CARLSBAD Rally Team358Hoffmann, Steiner
5.EXE Rally team322Zeťák, Polák


N4

Ve skupině produkčních vozů budou na celkové zlato útočit hned tři jezdci. Nejblíže k němu má zlínský David Hrbáček. David měl parádní vstup do sezony, když dokázal s přehledem ovládnout první tři závody. Pak ovšem přišly nepříliš vydařené podniky a do této třídy navíc přešel jeho týmový kolega z Iridia, Marek Peter. Ten dokázal osm startů přetavit v sedm vítězství a jedno druhé místo. Díky tomu zatím okupuje druhou příčku se ztrátou 22 bodů. Na oba se bude snažit zaútočit Adam Nezval z HSF. Situaci ale nemá jednoduchou, protože na první místo ztrácí 26 bodů. Navíc duo z Iridia je nesmírně rychlé a Adam tak bude muset spíše čekat na jejich chyby. Situaci mu ještě stěžuje i případné škrtání bodů, kdy se mu bude nejspíše odečítat 6 bodů z prvního závodu. Tomáš si ovšem musí trochu hlídat i záda, protože šanci na zisk bronzu mají také Lukáš Valenta (IF, loňský vítěz této třídy) a Tomáš Mikl (HSF). Lukáš aktuálně ztrácí na třetí místo 33 bodů a Tomáš ještě o tři více. Šestý je prozatím Martin Plesník, který má v zádech Otu Pasketa, Petra Fixe a Míru Sudického.

Na čele týmového hodnocení se bude bojovat o první a třetí místo. Můžeme jen doufat, že oba dva souboje budou napínavé až do závěrečné rychlostní zkoušky. O první si to mezi sebou rozdají borci z Iridia a HSF. Zástupci Iridia mají v tomto souboji o devatenáct bodů víc a tak se tentokrát místo rychlosti mohou věnovat spíše spolehlivosti. S tou nemá výrazné problémy duo z HSF, ale místy na své mladší soupeře rychlostně ztrácení. To v boji o třetí místo se dá čekat vyrovnanější boj. Karty jsou v tomto souboji rozdané jasně, jelikož oba týmy, které o bronz bojují, mají po jedenácti závodech naprosto shodný počet bodů! Takže komu sedne poslední podnik lépe vyzvedne v Čeložnici nad hlavu pohár za třetí místo. Týká se to domácího NEXUS Racingu a IF Motorsportu. Další pozice jsou celkem jasně rozdělené pro KC Motorsport a Frontline Rally Team.

Tabulka N4 - jednotlivci

poř.jezdecbodypřihlášený vůz Nexus Rally
1.Hrbáček David332Mitsubishi Lancer EVO IX
2.Peter Marek310Subaru Impreza N14 URT
3.Nezval Adam306Subaru Impreza N14 URT
4.Valenta Lukáš273Subaru Impreza N14 URT
5.Mikl Tomáš270Subaru Impreza N14 URT
6.Plesník Martin227Subaru Impreza N14
7.Pasker Ota213Subaru Impreza N14
8.Fix Petr196Subaru Impreza N14 URT
9.Sudický Mira195Subaru Impreza N10
10.Koch Leoš139Subaru Impreza N14

Tabulka N4 - týmy

poř.týmbodynominace Nexus Rally
1.IRIDIUM RBR Team632Peter, Hrbáček
2.HSF rally team613Nezval, Mikl
3.IF Motorsport465Pasker, Valenta
3.NEXUS Racing465Fix, Plesník
5.KC Motorsport331Koch, Petrželka
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama