Aktuálně ve zkratce

SKVĚLÁ ZPRÁVA! TR 2014 BUDE!!!

 


Vítězí nakonec IF?

14. května 2014 v 14:52 | Jorge
Takhle velké problémy nikdo nečekal. Po obvinění Frontline rally teamu byl udán i druhý tým letošní tabulky, Iridium rally team. Kluci se k přečinu proti pravidlům přiznali. Bohužel se komise shodla na skutečnosti, že se jedná o stejný přestupek a bude měřen stejným metrem. Tudíž po jezdcích Víťovi Drábkovi a Jánu Kundlákovi o své body příjdou i Martin Ptáček a David Kučera. Tato skutečnost zásadně mění pořadí celé Team rally 2013 a neoficiálním vítězem se tak opět stává IF Motorsport...Zpráva od ředitele TR :
Bohužel nám tato záležitost neskončila výše uvedenou kauzou. Po vyhlášení rozhodnutí o potrestání Víti Drábka a Jána Kundláka, dorazil protest proti Martinovi Ptáčkovi a Davidovi Kučerovi z IRIDIA. Dle protestu odjel druhou etapu HSF Rally za Marina Ptáčka David Kučera. Po přezkoumání IP adres, byla tato možnost shledána jako pravděpodobná. Proto jsem oba aktéry a jejich manažera vyzval k vysvětlení podobně jako v případě Frontlinu. Na toto vyzvání mi obratem odpověděl manažer týmu Jakub Hofbauer.
HOFBAUER Jakub napsal:
Ahoj Michale,

o tomto přestupku jsem se dozvěděl během včerejšího večera a na základě toho jsme začali dávat dohromady oficiální zprávu pro vedení TR - byl jsi ale rychlejší, takže to shrnu tady.

Martin i David nám včera prohřešek potvrdili. Oba toho litují, byť nám sdělili, že k jejich přečinu došlo jen jedenkrát (v jedné etapě) a ve zcela jiné části sezony. Což ale samozřejmě nic nemění na tom, že se porušení pravidel dopustili.

Celá situace je pro všechny strany nešťastná, protože vrhá špatné světlo jak na jednotlivé týmy, tak na celý šampionát, navíc ve chvíli, kdy už je vše odjeto. Za Iridium RBR Team se tedy tímto hluboce omlouváme za přečin našich dvou jezdců a laskavě prosíme o shovívavost komise při posuzování trestů jak vůči samotným jezdcům, tak vůči celému našemu týmu a rovněž vůči týmu Frontline RT.

Jakub Hofbauer
Iridium RBR Team
ManagerNa základě těchto zjištění jsem požádal dříve sestavenou komisi o vyjádření i k této kauze. Komise se opět shodla na jednotném závěru. Oba přestupky jsou srovnatelné a je tedy nutné je měřit stejným metrem. Pokud by provinilí jezdci byly potrestáni odebráním bodů pouze v podnicích, kde k přestupku došlo, nejednalo by se nakonec o žádné potrestání, protože by to na celkových výsledcích nic neměnilo. Navíc v tomto jsou pravidla jasně nastavená. Podvádějící jezdec přijde o licenci TR a o všechny dosažené body v sezóně. Z tohoto důvodu jsem bohužel nucen odebrat dosažené body také jezdcům Martinu PTÁČKOVI a Davidu KUČEROVI. Fakt že oba jezdci projevili politování nad jejich přestupkem a hned se k němu také doznali je sice částečně ctí, ale bohužel nebylo možné toto brát na zřetel v rozhodnutí o potrestání.
Technické provedení tohoto zásahu musím domluvit s Vaškem Korálem a bude to zřejmě ještě nějakou chvíli trvat.

Rozhodně mě netěší, že vůbec bylo nutné takovéto případy řešit a že to tak zásadně ovlivnilo celkové výsledky TR 2013. Doufejme že to byla poslední podobná kauza v rámci RBR závodů na tomto serveru vůbec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama